golbalux2

 

iamb4b

zegar

iamb4b728x90px

×

Wiadomość

Failed loading XML... attributes construct error Couldn't find end of Start Tag rss line 1 Extra content at the end of the document

Zdrowie

loading...
Zdrowie

Kultura

loading...
Kultura

Wyróżnione Firmy

Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe „GOLBALUX” Sp. z o.o. Fabryka energooszczędnych domów z drewna GOLBALUX założona została w 1994 roku  przez Państwo Mieczysława i Halinę Golba. Obecnie to duże, rodzinne przedsiębiorstwo.

 

REZERWACJA ODBYWA SIĘ TEL:+48 18 471 54 78 +48 792 225 910

Piłsudskiego 24A, 33-380, Krynica Zdrój

Film fabularny pt. „Gierek” Układ Warszawski, niepokoje klasy robotniczej z powodu: drożyzny i inflacji. Propaganda sukcesu czy zazdrość negatywna o wykonywanie władzy w czasach PRL ?? Można powiedzieć, że to również aktualne tematy w Polsce i na świecie.

O tym, co działo się w czasach PRL, w których I sekretarzem KC-PZPR został Edward Gierek, opowiada polski film fabularny pt. „Gierek” – z 2021 roku, w reżyserii Michała Węgrzyna.

Historia Edwarda Gierka to uniwersalna opowieść o próbie odmiany trudnego losu, podjętej w kraju, który został w czasie II wojny zrównany z ziemią i utracił prawie połowę narodowego majątku oraz 1/5 ludności.

Gierek zbudował w Polsce ponad 600 nowoczesnych zakładów przemysłowych. Większość z nich w najbardziej przyszłościowych branżach: motoryzacyjnej, elektronicznej czy surowcowej.  Edward Gierek został odsunięty od sprawowania władzy przez wojskowo partyjny pucz, pozostawiając dług w wysokości 9,8% PKB.

Dzisiaj dług Polski wynosi 59% PKB, Niemiec – 71 % PKB, Francji – 118% PKB, Hiszpanii – 125 % PKB, Włoch 160% PKB i bogatego Luksemburga 28% PKB. Czarnorynkowa cena dolara USA przez 10 lat rządów Edwarda Gierka wahała się od 100 zł do 180 zł. Po 9 latach rządów generałów za dolara płaciliśmy już ponad 14 000 zł

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 27 lipca 2020 roku i powstały w Dąbrowie Górniczej, Gdańsku, Katowicach, Ustroniu, Warszawie, Zawierciu. Premiera filmu odbyła się w dniu: 21 stycznia 2022 r.
 
Gierek
Pin It

Przelom.pl Krakow

Gdy inflacja bije kolejne rekordy, a stopy procentowe pną się do góry, raty kredytów także rosną. Ale nie w Credit Agricole, który gwarantuje swoim klientom stałą ratę przez cały okres trwania umowy kredytowej. Jak to możliwe?
Rosjanie przejęli kontrolę nad Azowstalem - podała agnecja Reutersa. Poddało się 2439 ukraińskich obrońców. W Chersoniu dziwna sprawa z jedną siecią handlową.
Tematem przewodnim tegorocznej nocy w muzeum, która odbywała się w skansenie był wiek XIX. Stroje z epoki, tańce, nauka szydełkowania to tylko niektóre z wrażeń czekających na gości dzisiejszego wieczoru w dworze z Drogini.

banner architektsidor

Balabanowka

Hotel Carpathia

Nasze Polskie Firmy

Nasze Polskie Firmy

Glinne 64

gosciniecustrzycki

Nasze Polskie Firmy

Matiaszowka 2022

Nasze Polskie Firmy

Domek Bobelina

Nasze Polskie Firmy

Nasze Polskie Firmy

noclegipolanczyk

Technika

Polityka

Biznes